



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Active High, Active Low |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Reset | Manual Reset |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 1561
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55057
Ext.Price$0.55057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55057 | $0.55057 |
| 10 | $0.32830 | $3.28300 |
| 50 | $0.26062 | $13.03100 |
| 100 | $0.20690 | $20.69000 |
| 500 | $0.16928 | $84.64000 |
| 1000 | $0.13850 | $138.50000 |
| 3000 | $0.11798 | $353.94000 |
| 5000 | $0.09917 | $495.85000 |
